Dort jako poděkování za podporu

30.08.2022

Protože se pan Čestmír Vančura nemohl osobně zúčastnit narozeninové oslavy slůněte Zyqarriho, kde se také na jeho popud krájel obří sloní dort - rozhodla se cukrářka Radka vyrobit ještě jednoho dortového slona pro něj, jako poděkování za velkou podporu akce "dražba sloního dortu", nad kterou pan Vančura jako prezident Zlín Film Festivalu převzal osobní záštitu.

Když potom viděl, že i přes obrovské úsilí se nakonec dort vydražit nepodařilo, rozhodl se pan Vančura věnovat sloní rodince ve zlínské zoo 25.000 Kč. Cukrářku Radku to velmi dojalo, a proto se rozhodla vyrobit sladké poděkování přímo pro pana Vančuru - za jeho přízeň a podporu.

Jenže ani tentokrát pan Vančura dort ve tvaru slona neochutnal. To by nebyl on, kdyby - přestože měl na dort obrovskou chuť - nevymyslel způsob, jak by tento sladký dárek mohl udělat radost někde jinde a rozhodl se dort věnovat rehabilitačnímu stacionáři, který sídlí v Hanzelkově vile.

Třeba se jednou povede, že pan Vančura nějaký dort ochutná při jiné příležitosti. Cukrářce Radce každopádně zůstává na obě akce příjemná vzpomínka a věnuje se dalším dortovým výzvám.

text: Mgr. Milena Hurajová