Příběh slona pro štěstí k narozeninám...

03.09.2020

Možná jste si už všimli, že co mě opravdu nejvíc baví a naplňuje, je tvorba 3D dortů. Proto když přijde taková nějaká objednávka vždycky pookřeji. :-)

Jako třeba v případě objednávky dortu 3D slona.
Když k tomu má zadání dortu ještě nějaký příběh, tak jde práce od ruky takřka sama a o to více si to užívám...

***

Oslavenec, pro kterého byl tento dortík určen, slony přímo miluje.

Poprvé se se slonem tváří v tvář setkal na dovolené v Thajsku, kde mu po projížďce na slonech, jedno slůně kradlo banány. Pan Jan slůně pak sám krmil a rukou ho přitom lechtal snad až na mandlích. :-) Jaké bylo jeho překvapení, když se na dané místo vrátili znovu po roce a ono slůně ho poznalo. Byl to pro něj neuvěřitelný zážitek. Vlastně každé setkání s tímto nádherným a majestátním zvířetem v něm vyvolává nezapomenutelné zážitky.

Se slony se pan Jan potkal také na Srí Lance, na což už nemá úplně ty nejlepší vzpomínky, a to především proto, že zde sloni velmi těžce pracují. Vozí na zádech turisty někdy i po šesti lidech a často je vidět, že slonům na zádech chybí i kusy kůže, kterou jim sedřely kovové lavičky.

Jednou využili možnosti nechat se na slonovi svézt také, ale každá další návštěva již probíhala jen tak, že si zaplatili hodinu s tímto neskutečným tvorem a věnovali mu po tu dobu čas svobody. Takže se se slonem jen procházeli a rozmazlovali ho pamlsky v podobě banánů...

***

Je pravda, že tento přes 30 kg vážící dort mi zabral bezmála celý týden času a nakonec jsme se dílo na místo určení rozhodli dopravit raději sami, protože ono to není jen o tom vyrobit dort, ale pokud dort čeká cca 80 km cesta, tak to je docela slušná fuška i pro pana řidiče, aby dortové dílo dopravil bez újmy na místo určení... :-)
Povedlo se a podle reakcí zákaznice i oslavence se dílo líbilo...

Ve skutečnosti byl oslavenec z dortu tak nadšen, že si dal tu práci a druhý den po oslavě mi sám zavolal a děkoval mi za úžasný zážitek.
Co k tomu dodat... Tohle mě vždy nesmírně potěší, je to taková dodatečná odměna pro mě, když vidím, že můj dort udělal někomu takovou radost.

Takže pane Jane, ještě jednou děkuji Vám i Vaší úžasné paní za krásnou objednávku a do další padesátky Vám přeji hlavně hodně zdraví a štěstí...
Budu se případně těšit na další určitě báječné téma příštího dortíku... :-)

Jak to celé probíhalo se můžete podívat v galerii níže...

PS: Pan Jan byl dortem opravdu hodně unesen a tak netrvalo dlouho a hned další týden se rozhodl dopřát dortové potěšení také své známé a opět to byl dortík z příběhem... Ale o tom zase někdy příště.